Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

W dniu 05 czerwca 2018 roku podczas III Pomorskiego Forum Drogowego, Przewodniczący Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa Franciszek Rogowicz otrzymał honorową nagrodę „Zasłużony Drogowiec Pomorza”. Długoletnia praca, zaangażowanie oraz wkład w rozwój sieci drogowej zostały docenione przez Polski Kongres Drogowy: „Zbudował sobie trwały pomnik na ziemi pomorskiej (…). Jest godny tego, aby go wyróżnić” – zaznaczył na wstępie Prezes Zarządu Zbigniew Kotlarek.

Uroczystość wręczenia nagrody poprzedziła krótka prezentacja, przybliżająca sylwetkę zawodową Laureata nagrody. Przewodniczący POIIB przedstawiony został, jako pionier nowej epoki w Polskim drogownictwie po transformacji ustrojowej. Południowa Obwodnica Gdańska, Obwodnica Trójmiasta, Obwodnica Słupska, Obwodnica Chojnic czy budowa przeprawy przez Wisłę, łącząca Kociewie i Powiśle, to tylko kilka z jego wielu sukcesów.

Innowacyjny zarządca dróg, pomysłodawca wielu inwestycji drogowych oraz inicjator kompleksowego podejścia do zarządzania w aspekcie prac utrzymaniowych - to niejedyne z podsumowujących Franciszka Rogowicza określeń, które zostały wypowiedziane podczas tej uroczystości.

Nadal, jako Przewodniczący Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa, kontynuuje swoje nowatorskie spojrzenie na wielu płaszczyznach.

„Jestem bardzo wzruszony, ponieważ moja działalność drogowa nie jest prowadzona już od 7 lat. Niemniej jednak, Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa, której jestem Przewodniczącym, jest bliska drogowcom i mostowcom. Wydając uprawnienia budowlane dbamy o to, aby ich jakość była wysoka. Drogowcy i mostowcy są zawsze „górą” i z tego się bardzo cieszę. (…) Bardzo dziękuję za pamięć i wyróżnienie (…) dalej będziemy działać na rzecz naszego regionu” – tak podsumował Franciszek Rogowicz.

FOT. POIIB