Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

Tunel Drogowy Pod Martwą Wisłą do dzisiaj jest jedną z największych i najtrudniejszych w realizacji inwestycji infrastrukturalnych w Gdańsku. Plasuje się na czołowym miejscu, jeśli chodzi o infrastrukturę drogową na terenie Polski. Minęły niespełna 2 lata, kiedy tunel został oddany do użytku.

 

Jaki ma wpływ powyższa inwestycja na rozwój obszarów metropolitalnych, a także czy jest „inspiracją” dla innych regionów, omówiono na Sympozjum Naukowo – Gospodarczym, które odbyło się w dniu 08 listopada 2017 roku w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO, pod patronatem Urzędu Miejskiego w Gdańsku. Po raz kolejny Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa miała zaszczyt partnerować w tym wydarzeniu.

 

Po spotkaniu, w którym wzięło udział blisko 300 osób, nie ma wątpliwości, że wykorzystanie przestrzeni podziemnej jest przyszłością aglomeracji miejskich, a wręcz koniecznością. Podczas sympozjum szeroko omówiono wszelkie aspekty związane ze znaczeniem podziemnych inwestycji drogowych – ich budowę, efektywność i korzyści, czasem związane z nimi problemy oraz wskazano sposób ich zarządzania. Była również mowa  o pozytywnych wyzwaniach, które czeka nasz region.

 

 


FOT. POIIB