Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

Po raz drugi Rada Pomorskiej OIIB przyłączyła się do akcji charytatywnej, organizowanej przez Miasto Gdańsk oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku, pod hasłem „Każdy może pomóc”. 12 grudnia 2016 r. podczas świątecznego posiedzenia Rady POIIB, odbyła się dobrowolna zbiórka pieniędzy. Cieszymy się, że dzięki akcji mamy szansę sprawić radość dzieciom, których rodziny znajdują się pod opieką MOPR-u i prawdopodobnie nie są rozpieszczane najnowszymi zestawami klocków Lego czy wspaniałymi lalkami z reklam.

 

W tym roku mieliśmy przyjemność przygotować prezenty dla 3 dzieci:

11-letniego Łukasza, który interesuje się piłką nożną. Jego ulubionym zajęciem jest rysowanie, a w przyszłości chciałby zostać murarzem, albo fryzjerem.

10-letniego Krystiana, który interesuje się militariami i w przyszłości planuje być żołnierzem.  Lubi grać w gry i bawić się klockami.

8-letnia Hania to przyszła nauczycielka. Póki co w Jej zainteresowaniu są gry, lalki, wycinanki i wszystko to co w kolorze różowym.

 

Akcja „Każdy może pomóc” jest anonimowa, bo dziecko nie wie kto jest fundatorem prezentu, a darczyńca nie zna nazwiska dziecka. Co więcej, dzieci nawet nie wiedzą, że czeka je taka niespodzianka. Pracownicy MOPR-u na podstawie specjalnych ankiet przygotowują listy, które mają pomóc podjąć decyzję, jaki prezent kupić, aby spełnić marzenie dziecka. - Prezenty trafią do najmłodszych 14 grudnia 2016 r. podczas zabawy choinkowej, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym AMBEREXPO w Gdańsku.

Wspaniałych Świąt Bożego Narodzenia!

 

 

 

 

 

 

 

Gościem honorowym świątecznego posiedzenia Rady Pomorskiej OIIB był Prezes Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Andrzej Roch Dobrucki.

 

fot. POIIB