Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

27 czerwca 2016 r. odwiedziliśmy budowę kompleksu biurowego TENSOR w Gdyni. W wycieczce technicznej wzięło udział 20 osób, członków Pomorskiej OIIB. Obiekty położone są przy ul. Łużyckiej 8 w Gdyni Redłowie, pomiędzy Pomorskim Parkiem Naukowo-Technologicznym Gdynia, a Stadionem Miejskim. Inwestycja zaczęła się od wyburzenia istniejących wcześniej na tym terenie hal, biur i warsztatów. Dopiero wówczas przystąpiono do realizacji zespołu 3 nowoczesnych biurowców o nazwie TENSOR, który realizuje EURO STYL Sp. z o.o. Spółka Komandytowa.

Nazwa Tensor nawiązuje do zespołu wektorów X Y Z – mówi Robert Bałdyga – kierownik robót. Znalazło to swoje odzwierciedlenie w elementach wykończenia wnętrz takich jak: balustrady, lada recepcyjna, układ oświetlenia w holu głównym czy panele kompozytowe na elewacji. Podobnie kształt terenów zielonych zagospodarowany jest w formie wektorowej. Wewnątrz budynków zastosowane zostały podniesione podłogi, aby pod nimi przeprowadzić wszystkie instalacje elektryczne - dodaje Robert Bałdyga. Podwieszone sufity kryją instalacje wentylacji i klimatyzacji oraz instalację zasilającą klimakonwektory.

Do budowy kompleksu biurowego Tensor zastosowano technologię żelbetową.

Konstrukcja i trzon budynków jest żelbetowy mówi Paweł Jeliński – kierownik robót. Dokoła trzonu postawione zostały słupy, na których wspierają się podciągi i strop. Podczas realizacji stanu surowego budynku Z zastosowany został system szalunków stolikowych. System ten zapewnia bezpieczeństwo oraz łatwość montażu, która wpływa bezpośrednio na duże tempo realizacji.

Pod budynkami zapewniono miejsca postojowe zarówno dla zmotoryzowanych jak i rowerzystów.

Kompleks posiada podziemne hale garażowe mówi Joanna Gdaniec – inżynier budowy. Zorganizowaliśmy również kilkadziesiąt krytych miejsc postojowych dla rowerów i motocykli, stacje napraw oraz kompleksowe zaplecze dla miłośników dwóch kółek.

Zastosowane rozwiązania oraz technologie wzbudzały dużą ciekawość koleżanek i kolegów inżynierów, którzy skorzystali z gościnności wykonawcy inwestycji.

Największe zainteresowanie i najwięcej pytań dotyczy oczywiście niestandardowych systemów mówił Radosław Serocki - dyrektor kontraktu. To system dostarczający ciepło i chłód do pomieszczeń. Korzystamy z miejskiej elektrociepłowni, bo to najtańsze źródło ciepła. Następnie ciepło podawane jest na poszczególne powierzchnie przed klimakonwektory. Ilość grzejników jest minimalna i dotyczy pomieszczeń technicznych. W ten sposób również chłodzone są pomieszczenia – dodaje Radosław Serocki. Woda lodowa wytwarzana jest w agregatach na dachu budynku i podawana za pośrednictwem klimakonwektorów. Należy wspomnieć, że obiekt jest bezpieczny energetycznie na sytuację tzw. blackoutu. Urządzenia podłączone są do zewnętrznych agregatów prądotwórczych. W budynkach zastosowano fasady, których szkło odbija promienie słoneczne.

Do końca realizacji inwestycji pozostał niespełna rok.

Budynki X i Y posiadają pozwolenia na użytkowanie, pracują w nich już pierwsi Najemcy, a uzyskanie pozwolenia na użytkowanie budynku Z zaplanowane jest na koniec kwietnia 2017 roku mówi Marcin Pacek - kierownik kontraktu. Powierzchnia wynajmu kompleksu wynosi około 20 tysięcy m2

 

Prawidłowe wykonanie kompleksu biurowego TENSOR w Gdyni nadzorują:

Piotr Osojca - vice prezes

Radosław Serocki - dyrektor kontraktu

Marcin Pacek - kierownik kontraktu

Joanna Gdaniec - inżynier budowy

Paweł Jeliński - kierownik robót

Robert Bałdyga - kierownik robót

Wojciech Płaszko-Tyndzik - inspektor nadzoru robót sanitarnych

Estera Szewczak - Świgoń - kierownik robót

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

fot. POIIB