Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

Szanowni Państwo,

Wydział Budownictwa Mechaniki i Petrochemii Politechniki Warszawskiej (Filia w Płocku), serdecznie zaprasza na prowadzone w ścisłej współpracy z Fundacją Europejskie Centrum Certyfikacji BIM studia podyplomowe "Technologia BIM w projektowaniu i realizacji inwestycji budowlanych".

Studia te powalają zdobyć umiejętności w zakresie zarządzania i koordynacji procesu budowlanego realizowanego w technologii BIM (ang. Building Information Modeling), która coraz śmielej wkracza do polskiego budownictwa.

Oferta kierowana jest do osób zajmujących się przygotowaniem i realizacją inwestycji budowlanych - zarówno ze strony zamawiającego, jak i wykonawcy robót i obiektów budowlanych. BIM bowiem to nie tylko zaawansowane, komputerowe modelowanie obiektu! Technologia ta została wymyślona z myślą o usprawnieniu procesu przepływu informacji począwszy od fazy przygotowania inwestycji, poprzez sprawną jej realizację na budowie, na fazie użytkowania obiektu skończywszy. Beneficjentem stosowania BIMu są zatem i projektanci, i wykonawcy, ale i docelowi użytkownicy obiektów budowlanych - inwestorzy, zarządzający w efekcie zdigitalizowanym obiektem.  

W ramach studiów słuchacze dowiedzą się:

- jak organizować przepływ informacji w procesie planowania, projektowania i realizacji inwestycji,

- jak zarządzać procesem inwestycyjno-budowlanym, realizowanym na podstawie dokumentacji BIM,

- jak koordynować pracę międzybranżowych zespołów projektowych i wykonawczych,

- jak bezpiecznie wymieniać informacje pracując w wielobranżowym zespole projektowym i na budowie,

- jak śledzić i komunikować kolizje, powstające podczas prac projektowych i na budowie,

- jak harmonogramować prace, śledzić i dokumentować ich postęp na budowie,

- jak opracowywać dokumentację  projektową, kosztorysową, powykonawczą oraz specyfikacje zgodnie z obowiązującymi standardami i dobrymi praktykami w zakresie BIM,

Przeprowadzone zostaną także w grupach o różnym poziomie zaawansowania warsztaty modelowania BIM. Początkującym użytkownikom pozwolą one poznać techniki modelowania, czytania dokumentacji i wymiany informacji, zaś praktykującym - udoskonalić swoje umiejętności.

Podczas 182 godzin zajęć przewiduje się 112 godzin praktycznych w postaci ćwiczeń komputerowych. Wszystkie zajęcia będą prowadzone przez praktykujących projektantów, project managerów, koordynatorów budów i szkoleniowców rekomendowanych przez Centrum Certyfikacji BIM.

Mamy nadzieję, że tematyka BIM i oferta studiów zainteresuje Państwa lub Państwa pracowników.

Jeszcze raz serdecznie zapraszam do zapoznania się ze szczegółami oferty: www.bim.pw.plock.pl lub telefonicznie 24-3672107.

dr inż. Anna Krawczyńska-Piechna

Wydział Budownictwa, Mechaniki i Petrochemii

 Kierownik Studiów Podyplomowych

Politechnika Warszawska

ul. Łukasiewicza 17 pok.202

09-400 Płock

http://www.pw.plock.pl