Szkolenia i Newsletter

Jeśli chcesz otrzymywać bieżące informacje o bezpłatnych szkoleniach i o działaniu POIIB wpisz imię i nazwisko oraz adres e-mail:
Wyrażam Zgodę
Akceptuję Regulamin

Kontakt

Zapraszamy na szkolenie organizowane dla Członków Izby .

Szkolenie odbędzie się 14.06.2019r. , w godz. 12.00 -16.00 w sali konferencyjnej siedziby Pomorskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Gdańsku przy al. Rzeczypospolitej 4/155.

AGENDA SZKOLENIA

Tytuł szkolenia: Zakończenie budowy i legalizacja samowoli budowlanej w świetle wymagań ustawy Prawo budowlane (j. t. Dz. U. z 2018., poz. 1202 ze zmianami) – aspekty praktyczne w kontekście współpracy osób pełniących samodzielne funkcje techniczne z organami nadzoru budowlanego.

Prowadzący: mgr inż. Marcin Stanulis- starszy inspektor nadzoru budowlanego w Powiatowym Inspektoracie Nadzoru Budowlanego dla miasta na prawach powiatu w Gdańsku.

Organizator: Pomorska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa w Gdańsku.

 1. Wprowadzenie – aktualna problematyka zakończenia budowy obiektów budowlanych.
 2. Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie wymagane jest pozwolenie na budowę lub zgłoszenie – zawiadomienie o zakończeniu budowy:
 • druk zawiadomienia o zakończeniu budowy,
 • załączniki do zawiadomienia o zakończeniu budowy obiektu budowlanego,
 • postępowanie organu nadzoru budowlanego w przypadku zawiadomienia o zakończeniu
  budowy obiektu budowlanego.
 1. Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego, na którego wzniesienie wymagane jest pozwolenie na budowę – decyzja o pozwoleniu na użytkowanie:
 • druk wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie,
 • załączniki do wniosku o wydanie decyzji o pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego,
 • postępowanie organu nadzoru budowlanego w przypadku wniosku o wydanie decyzji o pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.
 1. Istotne i nieistotne odstąpienie od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków
  pozwolenia na budowę:
 • definicja istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego,
 • przykłady istotnych odstępstw od zatwierdzonego projektu budowlanego,
 • postępowanie organu nadzoru budowlanego w przypadku istotnego odstąpienia od
  zatwierdzonego projektu budowlanego.
 1. Przystąpienie do użytkowania obiektu budowlanego w sytuacji istotnego odstąpienia od zatwierdzonego projektu budowlanego lub innych warunków pozwolenia na budowę.
 2. Samowola budowlana i proces jej legalizacji w świetle ustawy Prawo budowlane:
 • definicja samowoli budowlanej,
 • postępowanie organu nadzoru budowlanego w przypadku legalizacji samowoli budowlanej.

Uwagi:

Blok szkoleniowy obejmuje analizę relacji na linii uczestnicy procesu budowlanego – organy administracji architektoniczno – budowlanej i nadzoru budowlanego w kontekście zakończenia budowy obiektu budowlanego, praktyczne omówienie dokumentacji powykonawczej niezbędnej do złożenia kompletnego zawiadomienia o zakończeniu budowy lub wniosku o wydanie decyzji o pozwoleniu na użytkowanie na wybranych przykładach, praktyczne omówienie procesów legalizacji samowoli budowlanej na wybranych przykładach.

Aby zarejestrować się na szkolenie należy przesłać maila na adres : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.l , podając swoje dane (imię , nazwisko oraz numer członkowski ).

W ZAŁĄCZNIKU MATERIAŁY SZKOLENIOWE: